Jaką przyjąc strategie dla snajpera – tipy.

Z pewnością podczas rozmaitych gierek ze strzelaniem do innych przeciwników(tych prawdziwych po drugiej stronie serwera) grałeś snajperem czy też używałeś takiej broni – bo w zależności od gry, można grać klasą żołnierza albo przypadkowo nabyć taką broń. To jest bez znaczenia.

Chciałbym na swoim przykładzie podać kilka cennych wskazówek, które sprawdzają się praktycznie w każdej gierce typu shooter.

armyrage2

  1. Widok z wież, wysokich budynków, dźwigów itp. to częste kryteria, które wybierają sobie gracze. Jest to oczywiście dobra taktyka, jednak nie można sugerować się tylko tym, bo z drugiej strony jest się bardzo dobrym celem. Tutaj jeszcze trzeba mieć na uwadze 2 rzeczy – bo w niektórych grach po tym jak ktoś cię trafi to pokazują kto to był i skąd. Ale np. w BF2 nigdy nie mogę się dopatrzeć skąd mnie ktoś trafił. Dlatego zalecam brać takie punkty, z których jesteśmy najmniej odsłonięci – bo po takich miejscach będą nas szukać przeciwnicy.
  2. Prawie to co poprzednio – ustaw się gdzieś nisko i usuwaj początkujących, którzy za bardzo się wychylają z okien albo wysokich wież.
  3. Gdy podchodzisz do okna lub jakiegoś wyłomu to nie idź centralnie tylko podchodź zasłaniając się z jednej strony i szukaj powoli celu z już namierzoną lunetą(prawy klawisz myszy).
  4. Gdy biegniesz i nagle ktoś wyskoczy ci znienacka i będzie bardzo blisko to od razu strzelaj bez celowania i dopiero jak spudłujesz to daj na cel – bo jeśli od razu będziesz celować, to prędzej sam polegniesz.
  5. Gdy celujesz w grupę przeciwników(np. na respie) to najlepiej czekaj aż będą się zatrzymywać, albo próbuj strzelać do tych, którzy biegną jak najbardziej prostopadle do ciebie – czyli albo biegną wprost na ciebie, albo w lini prostej od ciebie uciekają – bo takich najłatwiej trafić. Czasami udaje mi się załatwić takich, którzy biegną równolegle, ale to juz zależy od gry, łącza, karty graficznej i wielu innych elementów – a te rady dotyczą ogólnie wszystkich gier.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *