Słowem wstępu o Kozakach – grze mającej już 15 lat

W pierwszym poście na tej stronie napisałem chyba, że kozacy to 10-letnia gra. To pomyłka, bo ona ma raptem 15 lat. Może Kozacy 2 ma 10, ale nie jedynka:).

kozacy6

Co to za gra?

To strategia z okresu 17 wieku, z elementami 18 i 19 wieku(jeśli mówimy o kozakach 2). Przypadła ona do gustu wielu osobom w tym nawet popularnym youtuberom. Jest taki gość o nicku sergio. Nagrywa on potyczki w trybie multiplayer właśnie o kozakach i twierdzy krzyżowiec oraz innych gierkach mających elementy strategi historycznych. Wiele takich filmików jest dodawana w 2045-15 roku. Zresztą sam ten portal powstał w 2005 roku. Czyli to daje do myślenia, że Kozacy są grą wartą świeczki. Ja bym radził ich zakupić, bo ktoś podniesie cenę jeśli zobaczy, że znajdzie się na nią wielu zapaleńców.

Dla tych nieobeznanych chciałbym uzmysłowić, że ta gra ma 3 części(modami bym tego nie nazwał) no i jakies dodatkowe moduły – ale to już trzeba na forach szukać i to w dodatku są dodatki robione przez graczy w nie producenta, więc uważałbym, bo jeden taki mod uszkodził mi kozaków.

Ale do rzeczy – wyróżniamy Kozacy europejskie boje, w których jest kilka misji pojedynczych, ale bardzo rozbudowana kampania(5 kampania, a w każdej 5-9 misji).

Kozacy Sztuka wojny – żadnej misji pojedynczej, ale jeszcze lepsza kampania niż w eu. bojach i to ze stopniami trudności.

Powrót na wojnę – tutaj nie ma kampanii, ale jest ponad 100 misji. Co ciekawe niektórzy nie przeszli ich wszystkich.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *